Google AdWords

Reklamy vo výsledkoch vyhľadávania Google aj v obsahovej sieti sa zobrazujú vďaka technickému riešeniu Google AdWords. Robustná technologická platforma pre cielenie a distribúciu reklamy na internete je kľúčovým produktom Google. Umožňuje totiž monetizovať (prevádzať na peniaze) mnoho služieb Google, od fulltextového vyhľadávania až po video na YouTube.com. Reklamná sieť Google AdWords býva z pohľadu partnerských webov dodávajúcich reklamný priestor označovaná ako Google AdSense a na Slovensku nemá veľa konkurentov. V Česku funguje napríklad Sklik či Etarget.

Ako vyhodnocovať PPC kampane

Keď som pred pár týždňami v skorých ranných hodinách vyrážal na školenie z dielne Asociace pro elektronickou komerci (APEK) do Prahy, nemal som veľké očakávania

26. 06. 2018
Rozšírenie o promo

Predstavte si, že sa blíži Valentín a vy máte valentínsku akciu na prstene. Na Black Friday zase chystáte výpredaj elektroniky a pred Vianocami máte 20% zľavy.

25. 05. 2018
Marketingové novinky tentokrát trochu žensky

Pravidelná dávka čerstvých správ zo sveta marketingu je tu. Pre vás.

12. 03. 2018
Ako pracovať s Google Analytics

Google Analytics ako srdcová záležitosť? Áno, aj to je možné.

01. 03. 2018

V prvom článku minisérie "Ako pripraviť e-shop na Vianoce" sme písali o tom, čomu sa venovať, aby e-shop získal čo najviac objednávok z prirodzeného vyhľadávania na Google. Teraz sa poďme spolu pozrieť na to, ako nachystať PPC kampane na vianočnú sezónu.

07. 09. 2017

Mnoho našich klientov prevádzkuje e-shop na Shoptete, a tak pri optimalizácii a spúšťaní kampaní opakovane riešime rovnaké problémy. Prečítajte si, ako postupovať, ak využívate Shoptet a chcete, aby váš e-shop fungoval ešte lepšie než doteraz.

25. 07. 2017