Microsoft Ads – pridelenie prístupov

Založenie účtu

Ak ešte nemáte účet a chcete začať inzerovať v inzertnom systéme Microsoft je potreba ako prvý krok účet založiť. Na stránke Ads Microsoft kliknite na zelené tlačidlo Sign up now.

V nasledujúcich krokoch vás bude Microsoft intuitívne navádzať. Je nutné vyplniť registračný e‑mail, zvoliť heslo, pridať telefónne číslo. Následne vám Microsoft pošle email s kódom pre potvrdenie. Akonáhle sa vám podarí prejsť prvými krokmi a prihlásite sa do prostredia Microsoft Ads, je potrebné vyplniť ďalší formulár s informáciami o vašej firme. Ako vyplniť tabuľku vidíte na obrázku č. 2. Po vyplnení všetkých údajov kliknite na Create account.

Jednou z výhod Microsoft Ads je import kampaní priamo z Google Ads. Toto už je ale naša práca, preto v ďalšom kroku kliknite na Skip campaign creation.

Následne je potrebné pridať platobnú metódu, uložiť a účet je pripravený. Zostáva vám nazdieľaná prístupu.

Zdieľanie prístupu do Microsoft Ads

Máte už založený účet alebo ste ho práve založili. Prideľte nám prístup. Stačí nám zaslať 8 ciferné číslo vášho reklamného účtu. Ktoré nájdete keď rozkliknite symbol kľúča s označením tools, kliknete na Accounts a následne na novo načítanej stránke na Accounts summary. Tu nájdete meno vášho účtu a u neho v zátvorke číslo, ktoré nám zašlete na email.

V poslednom kroku už stačí potvrdiť prístup v e‑maile, ktorý vám následne príde. Týmto nám úspešne nazdieľate prístup a my sa budeme môcť pustiť do prvej kampane.

Ak vám tento návod nepomohol, alebo sa niekde stala chyba, neváhajte sa na nás obrátiť. Využiť môžete aj nápovedu priamo od Microsoftu, ktorú nájdete na tomto odkaze.