PPC na stojáka #7: pépécéčka namäkko

Je už skoro tradíciou, že raz za približne dva mesiace sa pod BESTETO strechou stretne celá hŕba PPC-čkarov. Freelanceri, rôzne agentúry, hobby PPC špecialisti… A my z toho máme vždy radosť.

Tentokrát sa celým stretnutím niesla téma soft skills, o ktorej nám prišla prednášať certifikovaná Google trénerka Soňa Petruželová. Prečo práve Soňa? Nuž, lebo má skúsenosti: sedem rokov viedla jeden z najväčších českých tímov PPC-čkarov v internetovej agentúre H1 a venovala sa aj koučingu freelancerov.

Soňa sa vo svojej prezentácii zamerala na to, čo v AdWords nápovede nenájdete: ako si organizovať čas a prácu, ako má vyzerať workflow PPC-čkara a ako si k sebe do tímu vybrať správneho kolegu.

Najzaujímavejšie body prednášky:

  • Vždy sa vopred dohodnite na tom, čo je cieľom vašej spolupráce a kedy ju bude klient vnímať ako úspešnú. Pre každého môže totiž úspech vyzerať úplne inak.

Ako si vybrať nového kolegu?

Skúste mu zadať úlohu na vypracovanie doma a na pohovore ho nechajte, aby vám odprezentoval výsledok. Soňa ako príklad uviedla úlohu, ktorú zadávala záujemcom o prácu PPC špecialistu ona.

Čo jej úloha odhalila?

  • Iba jeden zo všetkých záujemcov si uvedomil, že Frisco obsahuje alkohol a preto nemôže tvoriť kampane na AdWords.
  • Tí, čo si to neuvedomili sa ocitli v situáciu, kedy klientovi prezentujú prácu s chybou. Ako reagujú? Zosypú sa zo stresu alebo si poradia?
  • Nejde ani tak o úlohu a správnu odpoveď, ako o reakciu človeka na nepredvídané a často nepohodlné situácie, s ktorými sa môže stretnúť v praxi.
  • Prezentačné (ne)schopnosti.

Celú prezentáciu si môžete pozrieť tu: 

Pár fotiek a postrehov na záver

Ak chcete na PPC na stojáka sedieť, príďte skoro. Rada pri vstupe bola až vonku.
Každý dostal dopis pre BESTETO Ježiška, ktorému mohol napísať svoje tajné priania, ako napríklad vytúženú tému ďalšieho kola PPC na stojáka.

Ak by ste chceli pomôcť s nastavením PPC-čiek, nepíšte Ježiškovi, ale nám. Máme s nimi viac skúseností.

Už teraz sa na vás tešíme znovu a ďakujeme za účasť.

 

28. 11. 2017

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.