Založenie Business Manageru

Pre založenie účtu je nutné, aby ste mali vytvorený osobný profil na Facebooku. Business Manager založíte na webovej stránke business.facebook.com/overview. V prípade, že už osobný profil máte, tak Business Manager založíte na niekoľko kliknutí.

Postup je jednoduchý — po načítaní úvodnej stránky Business Manageru kliknete na modré tlačidlo v pravom hornom rohu VYTVORIŤ ÚČET. Po kliknutí budete presmerovaný na stránku s prihlasovacími údajmi na váš osobný Facebook.

Poznámka: Je nutné, aby ste mali pre vašu firmu už založenú firemnú stránku. Ak ešte nemáte, vytvorte si ju.

Tip: Používajte verifikáciu v dvoch krokoch pre prihlásenie k Facebooku aj Google. Máte istotu, že sa nikto ľahko nedostane k vašim citlivým dátam.

Po vyplnení prihlasovacích údajov na váš Facebook už bude nutné len doplniť pár základných informácií ako je názov firmy, vaša primárna stránka, meno a e‑mailová adresa. Potom vyplníte zostávajúce údaje do povinných polí a Business Manager máte úspešne založený.

Platebná metoda

Teraz zostáva posledný krok, ktorý je nevyhnutný pre prvotné nastavenie z vašej strany, než odovzdáte Business Manager do rúk špecialistov. Ide o doplnenie platobných údajov.

Platobné údaje doplníte v sekcii NASTAVENIA FIRMY — PLATBY — PRIDAŤ SPÔSOBY PLATBY.