BESTETO chillibranie 2017: najostrejší vyhráva

V BESTETO sme ostrí. Ale nebojte. Reč je o chilli papričkách.

Dokazuje to tohtoročné BESTETO chillibranie, v interných kruhoch nazývané aj “chilli-žranie”, ktorého sa zúčastnilo presne 5 odvážnych a 1 odvážna.

Úroda z parapetu

Najskôr sme pozbierali plody, ktoré sa tohto roku urodili na parapete v kancelárii výrobného tímu. Už len pozerať sa bolo pálivým zážitkom. Papričky hýrili farbami a my už sme sa nemohli dočkať, kedy ostrá súťaž vypukne.

Akonáhle bola úroda pozbieraná, čakal odvážlivcov prvý rozstrel. Niektorým už ostávalo iba pomodliť sa a ísť na to.

Úloha znela jasne: v každom kole zjesť celú papričku do daného časového limitu.

A ideme na to

Prvá chilli paprička mala pálivosť okolo 2 000 SHU. Tú sa všetkým účastníkom podarilo zjesť bez väčších útrap a nasledovala ďalšia s 8 000 SHU. Tentokrát už prvý odvážlivec odpadol a uznal, že mu to ako gastronomický zážitok stačí. Vyslúžil si búrlivý potlesk a šlo sa ďalej.

Postupne sa pálivosť neustále zvyšovala, ale nikto ďalší sa odstúpiť nechystal. A tak musel hlavný organizátor akcie, Vlado Trevisan, prejsť na vyšší level: 100 000 SHU. Tu už prišlo na lámanie chleba a s každým ďalším kolom pribúdal počet odpadlíkov. 

Fanúšikovia sa urputne snažili podporovať chilli nadšencov, a tak sa z tohtoročného chillibrania stal skutočne jedinečný zážitok.

Prišlo to, na čo sme všetci čakali. Finále! Rozstrel medzi poslednými dvoma, ktorí tú dávku chilli ešte prežili. A to u pekelne pálivej Bhut Orange Copenhagen, ktorá má okolo milióna SHU!

Pavol z Mergada bojoval statočne, ale nakoniec sa rozhodol, že prvé miesto s vďakou prenechá nášmu marketingovému konzultantovi Filipovi Vašíčkovi.

Víťaz sa dočkal veľkého potlesku a obdivu všetkých prizerajúcich sa. Uznanie ale patrí všetkým, ktorí mali odvahu sa tohto roku do chillibrania pustiť.

Klobúk dole a tešíme sa na ďalší spaľujúci ročník!

Chceli by ste z akcie vidieť viac? Sledujte náš blog, čoskoro pridáme video.

A čo na akciu hovorili odvážni súťažiaci a publikum? 

Filip Vašíček: víťaz chillibrania a marketingový konzultant

Bola to jedna z ďalších veľkých výziev v mojom živote a osobne by som ju prirovnal k účasti v šípkovom turnaji. Protihráči boli veľmi tvrdí a ostrieľaní súperi. Avšak myslím, že budúci rok by som radšej iba moderoval.

Patrik Němec: postúpil do 2. kola, PPC špecialista

Do súťaže som šiel plný očakávaní a s túžbou zvíťaziť. K údivu všetkých som, bohužiaľ, aj napriek dôkladnej príprave vypadol ako prvý. Netušil som, že to bude horšie ako ostrý kečup. Všetci majú môj obrovský obdiv a ja konečne viem, čo chilibranie obnáša.

Kuba Rozsypal: vydržal 4 kolá, marketingový konzultant

Bolo mi cťou sa zúčastniť tejto súťaže, aj keď kvôli strachu o svoje zdravie som odstúpil celkom skoro. Budúci rok zúžitkujem skúsenosti nadobudnuté tento rok a snáď sa posuniem na lepšie miesto.

Verča Ševelová: povzbudzujúca chilli bojovníkov, marketingová konzultantka

Alex mala moju veľkú podporu ako jediná žena, obdiv si ale zaslúžili všetci. Už teraz viem, že budúci rok sa ako súťažiaca opäť nezúčastním, chilli nie je nič pre mňa. Ako pozorovateľ si to ale nenechám ujsť!

Chcete mať prehľad o tom, čo je v BESTETO nové? Prihláste sa na odber nášho newsletteru, radi vám ho pošleme.

30. 10. 2017

Témata:

Komentáře (0)

Přidat komentář

Odesláním formuláře souhlasíte s všeobecnými obchodními podmínkami služeb Besteto.
Váš komentář podléhá ruční kontrole.